Німецька компанія Leifeld відмовилася поставити ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» високоточне обладнання.
Про це на одеському форумі «Ефективна промисловість для обороноздатності», повідомив генеральний конструктор ДККБ «Луч» Олег Коростельов, йдеться у матеріалі Валентина Бадрака «З прицілом на НАТО: як вітчизняна оборонка планує співпрацювати із Заходом» на LB.ua.
«Коли нам були потрібні тепловізори, нам допомогла Туреччина, коли нам потрібні були сучасні безпілотники, нам знову допомогла Туреччина», – зазначив Коростельов.
Валентин Бадрак припускає, що німецька компанія відмовилася під впливом бажання відновити бізнес із Росією.
Ця компанія, згідно з інформацією на її сайті, розробляє станки для формування металу без зняття стружки для автомобільної, аерокосмічної та енергетичної промисловості. На сайті також зазначено, що Leifield має представництво в Росії, яке розташовано в Москві.
Нагадаємо, що кілька років тому німецький уряд заблокував українсько-німецьку розробку мобільного зенітного ракетного комплексу ближньої дії, що здійснювалась КПСП «Арсенал» спільно із компанією Rheinmetall. Також у 2016 році повідомлялось про спільну розробку КБ «Південне» та Rheinmetall комплексу протидії безпілотним літальним апаратам. Вогневу машину планувалось озброїти системою Skyshield від Rheinmetall Defence із 35-мм автоматичною гарматою. Цей проєкт також не було реалізовано.